آموزش نصب و راه اندازی WSUS

آموزش نصب و راه اندازی WSUS(قسمت اول)

آموزش نصب و راه اندازی WSUS

آموزش نصب و راه اندازی WSUS|معرفی Upstream در WSUS|مدیریت نرم افزار کاربران در WSUS|نحوه دریافت آپدیت نرم افزار توسط WSUS|برگزاری آزمون های MCSA


معرفی تنظیمات بعد از نصب WSUS

بعد از اینکه شما در بخش قبل تمام مراحل نصب را تایید کردید ، بلافاصله Configuration Wizard مربوط به نصب WSUS همانند تصویرزیر نمایش داده می شود.

تنظیمات wsus
تنظیمات wsus

در این Wizard شما می توانید تمامی بخش های مورد نیاز مربوط به WSUS را تنظیم و پیکربندی کنید. همان گونه که در شکل فوق مشاهده می کنید در این پنجره در خصوص سه گزینه اشاره شده است که مفهوم این سه گزینه به شرح زیر می باشد:

 1. چنانچه بر روی سیستم عامل کلاینت Firewall فعال می باشد این امکان برای کلاینت وجود دارد که به WSUS دسترسی داشته باشد یا خیر؟
 2. مفهوم گزینه دوم این می باشد که آیا این سرور WSUS که در حال تنظیم آن می باشید با Microsoft Update یا همان وب سایت مایکروسافت در ارتباط است و یا اینکه Update ها را از یک Upstream Server دیگری دریافت می کند؟
 3. این گزینه به این مورد اشاره می کند که آیا این WSUS Server از Proxy Server برای برقراری با Microsoft Update و یا یک سرور بالاتر (Upstream Server) در ارتباط می باشد یا خیر

برای ادامه گزینه Next را انتخاب کنید تا تصویرزیر نمایش داده شود.

 

در این بخش در صورتی که چک مارک گزینهYes, I Would Like to Join the Microsoft Update Improvement Program را انتخاب کنید موارد مختلفی از جمله :

 • چه تعداد کامپیوتر در این سازمان وجود دارد.
 • چه تعدادی از کامپیوترها با موفقیت Update ها را دریافت نموده اند.
 • چه تعدادی از این کامپیوترها در دریافت و نصب Update ها Failed شده اند.

برای مایکروسافت ارسال می کند و نحوه سرویس دهی بهتر برای مایکروسافت را مشخص می کند. برای ادامه گزینه Next را انتخاب تا تصویرزیر نمایش داده شود.

از نام این پنجره مشخص است باید سرور Upstream را مشخص نمائید. برای این منظور دو گزینه به شرح زیر در دسترس قرار داده شده است:

 • چنانچه WSUS سرور می خواهد فایل های بروزرسان را از Microsoft Update دریافت کند باید گزینه Synchronize From Microsoft Update را انتخاب کنید.
 • اما در صورتی که WSUS سرور فایل های بروزرسان را از Upstreamسرور دیگر دریافت می کند باید گزینه Synchronize From Another Windows Server Update Services Server را انتخاب نماید که این گزینه خود شامل دو گزینه دیگر به شرح زیر می باشد که برای شما فعال می باشد. این دو گزینه در تصویر فوق با شماره های 1 و 2 مشخص شده است.
 • Use SSL When Synchronizing Update Information

در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید در زمان Synchronize نمودن با Upstream سرور از پروتکلSSL استفاده می کند.

 • This is a replica of the Upstream Server

این گزینه مشخص کننده این می باشد که اینWSUS از نوع Downstream می باشد.بعد از مشخص کردن تنظیمات گزینه Next را انتخاب تا تصویرزیر نمایش داده شود.

در شکل فوق مشاهده می کنید این بخش مربوط به تنظیم کردن Proxy Server جهت دریافت  Updateها می باشد. در صورت وجود و یا استفاده چک مارک مربوط به گزینهUse a Proxy Server When Synchronizing را انتخاب و در بخش port Number اطلاعات مربوط به پورت و Credentials  را وارد می کند. در صورت عدم وجود Proxy گزینه Next را انتخاب تا تصویرزیر نمایش داده شود.

چنانچه گزینه Start Connecting را انتخاب کنید .با توجه به تنظیم انجام شده، سرور WSUS به Upstream سرور و یا Microsoft Update متصل می شود و اقدام به دریافت Update ها می کند و در اصطلاح خود را را با سرور بالا سری SYNC می نماید. روند پیشرفت را می توانید در همین Wizard مشاهده کنید تا نهایتاً  تصویرزیر نمایش داده شود. البته فراموش نشود که بسته به نوع تنظیم ارتباط باید برقرار باشد.

آموزش نصب و راه اندازی WSUS
آموزش نصب و راه اندازی WSUS

پس از تکمیل دریافت اطلاعاتی در خصوص Update ها گزینه Next در این Wizard فعال می گردد. برای ادامه Next را کلیک تا تصویرزیر نمایش داده شود.

در تنظیمات این Wizard دو گزینه وجود دارد. در صورتی که گزینه اول را انتخاب کنید به صورت اتوماتیک تمامی زبان ها برای شما توسط WSUS Server دریافت می شود که این گزینه پیشنهاد نمی شود یکی از دلایل حجم بالایی می باشد که باید مربوط به تمامی زبانها دریافت شود و دلیل دیگر عدم نیاز می باشد. گزینه دوم این امکان را به شما می دهد که به صورت Customize هر تعداد زبانی که مورد نیاز می باشد را انتخاب کنید تا توسط سرور WSUS دریافت شود. بعد از تنظیم گزینه Next را انتخاب تا تصویرزیر نمایش داده شود.

آموزش نصب و راه اندازی WSUS
آموزش نصب و راه اندازی WSUS

در این بخش می توان گفت که تمامی محصولات شرکت مایکروسافت لیست شده است و چنانچه شما چک مارک هر گزینه را انتخاب کنید فایل های Update مربوط به همان محصول برای شما دریافت می شود. در این بخش باید با توجه به محصولات موجود در سازمان نوع آن را انتخاب کنید تا از دریافت Update هایی که نیازی به آنها نمی باشد خودداری کنید. توجه کنید هر چه انتخاب شما کمتر باشد سرعت دانلود و اتمام سریعتر می باشد. بعد از انتخاب محصولات مورد نظر گزینه Next را کلیک کنید تا تصویرزیر نمایش داده شود.

در این بخش باید با توجه مشخص شدن نوع محصول مشخص کنید که چه نوع Update هایی را نیاز دارید تا دریافت شود البته تنظیمات این بخش این امکان را می دهد تا از دریافت Update های غیر ضروری جلوگیری کند. در ادامه در خصوص بعضی از این دسته بندی ها توضیحاتی به شرح زیر ارائه شده است:

 • Critical:این Update  ها برای رفع مشکلات احتمالی برنامه ارائه می شود.
 • Feature pack:خصوصیات و ویژگی هایی است که درVersion های بعدی قرار است ارائه شود را می توانید به عنوانUpdate  دریافت کرد.
 • Security Update:با این Update  ها مشکلات احتمالی امنیتی محصولات رفع می شود.
 • Service packs:فایل های به روز رسانی می باشد که با استفاده از آنها Update  های امنیتی و اصلاحات و مشکلات قبلی برنامه رفع می شود.
 • Tools:اگر Tool  جدیدی برای نرم افزار ارائه شده باشد تحت این Update ها می توانید آنرا دریافت کنید.
 • Updates:فایل های به روز رسان که صرفا برای یک مشکل خاص نرم افزار ها ارائه می شود.

بعد از مشخص کردن دسته بندی ها گزینه Next را انتخاب کنید تا تصویرزیر نمایش داده شود.

این پنجره مربوط به تنظیمات Synchronization می باشد. برای این منظور دو گزینه در اختیار شما قرار داده شده است  که کاربرد آنها به شرح ذیل می باشد:

 • Synchronize Manually

در صورت انتخاب این گزینه باید عمل Synch با سرور بالا دست یا همان Upstream را به صورت دستی انجام دهید.

 • Synchronize Automatically

توسط این گزینه عمل Synch کردن به صورت اتوماتیک انجام می پذیرد. به این صورت که با استفاده از گزینه اول موجود در تنظیم اتوماتیک شما اولین زمان Synch شدن را مشخص می کنید و با استفاده از گزینه دوم  تعداد دفعات Synch شدن در طول روز را مشخص می کنید. بعد از انجام تنظیم مورد نظر Next کنید تا تصویرزیر نمایش داده شود.

در شکل فوق شما دو گزینه را مشاهده می کنید که کاربرد این دو به شرح زیر می باشد:

 • گزینهLaunch the Windows Server Update Services Administration Console :

با انتخاب این گزینه با اتمام Wizard نصب، کنسول WSUS Manager  به طور اتوماتیک اجرا می گردد.

 • گزینهBegin Initial Synchronization :

با انتخاب این گزینه بعد از اتمام Wizard، به طور خودکار اقدام به انجام Synch کردن می نماید.

برای ادامه گزینه Next را انتخاب کنید تا تصویرزیر نمایش داده شود.

در این بخش اشاره شده است که برای تکمیل نمودن قابلیت کلی WSUS باید چهار مورد اشاره شده را انجام دهید. برای ادامه گزینه Finish موجود در این بخش را انتخاب کنید تا تنظیمات مربوطه به Wizard تکمیل گردد. تا این بخش شما بخشی از تنظیمات را اعمال نموده اید اما توجه داشته باشید که تنظیمات دقیق تر و با جزئیات بیشتر شما می توانید در داخل کنسول WSUS Manager  اعمال کنید که در ادامه اشاره شده است.


,آموزش گام به گام نصب و راه اندازی سرویس WSUS,آموزش گام به گام نصب و راه اندازی سرویس WSUS,آموزش گام به گام نصب و راه اندازی سرویس WSUS,آموزش راه اندازی WSUS ویندوز سرور ,آموزش wsus به صورت مرحله به مرحله ,نصب و پیکربندی سرویس wsus در ویندوز سرور 2016 ,نصب و پیکربندی سرویس WSUS ,نصب سرویس WSUS بر روی ویندوز سرور ۲۰۱۶ ,آموزش نصب و پیکربندی WSUS یا سرور آپدیت ویندوز,آموزش نصب WSUS و چگونگی پیکربندی آن ,Searches related to آموزش نصب و راه اندازی WSUS

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
جدیدترین دوره‌های آموزشی
آموزش پیکربندی Forwarders در DNS

رایگان

28 دقیقه

آموزش پیکربندی Forwarders در DNS

دوره تخصصی Skype For Business 2015
14 قسمت
9 ساعت و 43 دقیقه

دوره آموزشی Skype For Business 2015|Skype 2015

دوره تخصصی Hyper-V 2016
6 قسمت
3 ساعت و 25 دقیقه

دوره آموزشی Hyper-V 2016

آموزش نصب و پیکربندی IIS

رایگان

15 دقیقه

آموزش نصب و پیکربندی IIS

انواع Zone در DNS

رایگان

57 دقیقه

معرفی انواع Zone در DNS

آموزش پیکربندی Reverse Lookup Zone در DNS

رایگان

16 دقیقه

آموزش پیکربندی Reverse Lookup Zone در DNS

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
اسکرول به بالا