جـشـنـواره ســـال نـــو Goexam

کد تخفیف Y5E4E8AT

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

آموزش مدیریت Spool Folder

آموزش نحوه نصب پرینتر به صورت Local و Network

آموزش مدیریت Spool Folder

معرفی قابلیت Spool Folder|آموزش پیاده سازی Printer Pooling در Print Server|آموزش تنظیمات Print Server|قابلیت Sharing درprinter|بررسی امکان Printer Pooling در print Server|مدیریت کاربران در print Server|برگزارکننده آزمون های بین المللی شبکه


در Advanced Tab پرینتر  گزینه دیگری به نام Spool وجود دارد که در تصویرزیر به صورت مجزا قابل مشاهده است.

آموزش مدیریت Spool Folder
آموزش مدیریت Spool Folder

در این قسمت منظور از Spool فولدری است که برروی Print Server که محل ذخیره Document هایی است که در لیستQ قرار می گیرند. در واقع محل اصلی ذخیره JOB های موجود در Q در داخل این فولدر است. برای تغییر دادن محل این فولدر نیاز به آشنایی با ابزار Print Management می باشد. چگونگی تغییردادن محل Spool فولدر برای برطرف کردن یک سری از مشکلات کاملاً ضروری است.
بخش Spool در واقع دارای 3 نوع تنظیم است که به شرح زیر می باشد:

• گزینه Spool Print Document So ….

منظور این است که Document قبل از رفتن به مرحله پرینت اول در این فولدر ذخیره شده و سپس برای پرینت ارسال شوند که این بخش شامل دو نوع تنظیم است.

حالت اول Start Printing After Last Page is Spooled :

منظور این است که یک JOB هر تعداد صفحه­ای که دارد در داخل Spool Folder به طور کامل ذخیره گردد و سپس برای چاپ فرستاده شود. برای تغییردادن مسیر Spool Folder باید یک کنسول مدیریتی با دستور MMC.exe ایجاد کرده و از آن استفاده کنید. در این کنسول ابزار Print Management را Add نمایید. بعد از قراردادن این ابزار در داخل کنسول و باز کردن ابزار تصویر نمایش داده می­شود.

Start Printing After Last Page is Spooled

در این کنسول با رفتن به شاخه Print Server و انتخاب نام پرینت سرور، با راست کلیک بر روی Server Name و انتخاب گزینه Properties مطابق تصویر بالا وارد Advanced Tab خواهید شد که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

https://goexam.ir

فولدر Spool به طور پیش فرض در مسیر (C:\Windows\System32\Spool\Printers) قرار دارد برای تغییر مسیر می توانید مسیر مشخص شده را پاک کرده و مسیر جدید را وارد کنید.
اما در تصویر بالا حالت دوم Start Printing Immediatelyمی باشد منظور این است صفحاتی که مربوط به یک JOB است در همین حالت که هر صفحه ذخیره می گردد صفحه قبلی چاپ شود یعنی اگر یک JOB شامل 5 صفحه است وقتی برای چاپ ارسال می شود و صفحه اول در Spool ذخیره گشت در ادامه نوبت به ذخیره صفحه دوم برسد صفحه اول برای پرینت ارسال شود و مابقی صفحات به همین ترتیب ذخیره و چاپ شوند.

در این قسمت به این نکته توجه داشته باشید زمانی که حافظه Ram کامپیوتر Print Server کم باشد و JOB ها در Spool ذخیره شوند و در همین زمان عملیات چاپ هم انجام شود این وضعیت باعث می گردد که سرعت چاپ اسناد به کندی صورت پذیرد.با این شرایط چنانچه حافظه Ram کامپیوتر Print Server کم است گزینهStart Printing After Last Page is Spooled پیشنهاد می شود چون اول اسناد را کپی گرفته بعد برای چاپ ارسال میکند و به این ترتیب فشار کمی برروی سیستم‌عامل وارد می گردد.

در نهایت آخرین گزینه در این بخش Print Directly to the Printer می باشد که برعکس گزینه Spool عمل می کند. منظور از گزینه فوق این است که Document را که برای پرینت فرستاده می شود مستقیماً به Ram پرینتر سرور فرستاده می شود تا سریعاً پرینت گرفته شود در این روش سرعت پرینت گرفتن بالاتر است زیرا دیگر این اطلاعات در هارد دیسک در Spool فولدر ذخیره نمی گردد و از این قسمت مجدداً برای پرینت فرستاده نمی شوند ولی مشکلی که در این حالت وجود دارد این است که دستگاه  پرینتر حافظه چندانی برای ذخیره Document ها یا JOB ها ندارند و بنابراین استفاده از این گزینه در شبکه های بزرگ اصلاً پیشنهاد نمی شود.
در بخش انتهایی Advanced Tab پرینتر، در تصویر بالا سری گزینه هایی وجود دارد که در تصویر پایین مشاهده می شود. این موارد کاربرد خاصی نداشته و فقط یک توضیح کوتاه در مورد آنها کفایت می کند.
اموزشPrint Directly to the Printer

گزینه Hold Mismatched Documents منظور این گزینه این است که JOB هایی را که درQ به Error بر می خورند را در لیست Q نگهداری نماید.
گزینه Print Spooled Document First منظور این می باشد که اول JOB هایی را که Spoolشده اند چاپ شوند.
گزینه Keep Printed Documentsمنظور این است که JOB هایی را که چاپ شده¬اند همچنان در داخل Q باقی بمانند.
گزینه Enable Advanced Printing Features به این معنی است که یک سری از ویژگی های خاص پرینتر فعال گردد.


دانلود نرم افزار آموزش مدیریت Spool Folder برای ویندوز,دانلود نرم افزار آموزش مدیریت Spool Folder,دانلود نرم افزار آموزش مدیریت Spool Folder به همراه کرک,دانلود کرک نرم افزار آموزش مدیریت Spool Folder,

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
جدیدترین دوره‌های آموزشی
دوره تخصصی Kerio control
8 قسمت
2 ساعت و 40 دقیقه
دوره تخصصی Hyper-V 2016
6 قسمت
3 ساعت و 25 دقیقه

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

آموزش راه اندازی NAT در ویندوز سرور(قسمت دوم)

آموزش راه اندازی VPN Server در RRAS

پیش نیاز های Exchange

آموزش نصب سیستم عامل میکروتیک با ابزار Vmware

آموزش مدیریت Internet Printing

آموزش رایگان mcse

اسکرول به بالا