آموزش پیاده سازی Redirect در Print Server

آموزش نحوه نصب پرینتر به صورت Local و Network

آموزش پیاده سازی Redirect در Print Server

آموزش پیاده سازی Redirect در Print Server|آموزش تنظیمات Print Server|قابلیت Sharing درprinter|بررسی امکان Redirect در print Server|مدیریت کاربران در print Server|آزمون MCSE


در شبکه 2 پرینت سرور موجود مي ­باشد که هر دو پرینت سرور دارای یک مدل و یک درایور یکسان مي­ باشند، یکی از پرینتر­ها دچار مشکلی شده است و قادر به سرویس­ دهی نمی­ باشد. در حال حاضر کاربران زیادی تعدادی Document برای پرینت برروی این پرینتر ارسال کرده­اند و این Document ها در صف پرینت بدون تکلیف قرار گرفته ­اند. یک راه حلی که برای این مشکل وجود دارد این است که به کاربران اعلام شود که از طریق UNC Path به Print Server دوم متصل شده و درایور مربوط به پرینت سرور دوم را برروی سیستم خود نصب کرده و Document های موجود را برای پرینت به Print Server 2  ارسال نمایند ولی از نظر منطقی این کار درستی نمی ­باشد به این علت که Administrator شبکه می­ بایست یکبار درایور پرینت سرور دوم را برای کلاینت­ ها نصب نماید و بعد از برطرف ­شدن مشکل پرینت سرور اول مجدداً درایور پرینت سرور دوم را از روی کلاینت­ ها پاک نماید. این کار فقط باعث ایجاد فشار کاری مضاعف بر Administrator شبکه می­شود و باعث ایجاد ترافیک در شبکه خواهد شد.
اگر در شبکه پرینت سرورها و یا پرینترها به صورت هم مدل و یا هم درایور باشند می­توانید در تنظیمات پرینتری که دچار مشکل می­شود تنظیم کنید چنانچه Document جهت پرینت برای این دستگاه ارسال شد این Documentها را Redirect یا تغییر مسیر دهد برروی پرینت سرور دیگری در شبکه چاپ گردد فقط به کاربران اعلام شود که برای دریافت اسناد پرینت گرفته شده به پرینت سروری که مشخص کرده­اید مراجعه کنند.
برای انجام عملRedirect  پرینترها لازم است یا هم مدل بوده یا اینکه هم درایور باشند. برای انجام این کار این تنظیم باید برروی پرینتری که مشکل دارد انجام گیرد.
برای انجام این عمل در Tab مربوط به Port گزینه Add Port را انتخاب شود تا تصویر نمایش داده شود.

 

 

 

در تصویربالا که Printer Port نام دارد گزینه New Port را انتخاب تا پنجره دیگری همانند تصویریر نمایش داده شود.

 

 

در تصویربالا باید آدرس پرینت سرور دوم را به صورت UNC Path وارد نمایید علاوه بر آدرس پرینت سرور موردنظر باید نام پرینتر را نیز وارد کنید. به طور مثال \\192.168.1.2\\ به این صورت باید در قسمتPort Name  آدرس را وارد کنید.
با انجام این تنظیم از این به بعد هر کلاینتی درخواستی را برای پرینت به Print Server 1 ارسال کند به صورت اتوماتیک Document ها برای چاپ شدن به پرینت سرور شماره 2 منتقل (Forward) می­شوند که به این عمل Redirect گفته می­شود.
در Port Tab دو گزینه دیگر وجود دارد که در تصویرزیر مشخص شده است در ادامه به بررسی آنها می­ پردازیم.

 

 

در تصویربالا گزینه اولEnable Bidirectional Support  است که Bidirectional در معنای لغوی دوطرفه است اگر این گزینه فعال باشد یک پشتیبانی دو طرفه بین سیستم‌عامل و پرینتر ایجاد می­شود این به معنی می­باشد که می­توانید یک سری دستورات را به پرینتر فرستاده و هم اینکه پرینتر این قابلییت را خواهد داشت که یک سری از خطاها (Error) را برای شما نمایش دهد نمونه­ای از پیام­ها عبارتند از:

  • تمام شدن کاغذ پرینتر.
  • گیرکردن کاغذ در حین پرینت گرفتن.
  • باز ماندن درب پرینتر و…..

این مشکلات زمانی از طرف پرینتر برای شما ارسال می­گردد که Bidirectional Support را فعال کرده باشید.

در تصویربالا گزینه دوم Enable Printer Pooling است که روشی برای برقرار کردنLoad Balancing  در بین پرینترهای شبکه محسوب می­گردد.


دانلود نرم افزار آموزش پیاده سازی Redirect در Print Server برای ویندوز,دانلود نرم افزار آموزش پیاده سازی Redirect در Print Server به همراه کرک,دانلود نرم افزار آموزش پیاده سازی Redirect در Print Server,دانلود کرک نرم افزار آموزش پیاده سازی Redirect در Print Server

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
جدیدترین دوره‌های آموزشی

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

آموزش نصب سیستم عامل میکروتیک با ابزار Vmware

آموزش پیاده سازی Load Balancing در Print Server

معرفی قابلیت Printer Pooling

معرفی و کاربرد SuperScope درDHCP Server

ابزار های مفید ویندوز 10

معرفی USB Flash جهت نصب ویندوز 7-8-8.1-10

اسکرول به بالا