معرفی قابلیت Printer Pooling

آموزش نحوه نصب پرینتر به صورت Local و Network

معرفی قابلیت Printer Pooling

معرفی قابلیت Printer Pooling|آموزش پیاده سازی Printer Pooling در Print Server|آموزش تنظیمات Print Server|قابلیت Sharing درprinter|بررسی امکان Printer Pooling در print Server|مدیریت کاربران در print Server|آزمون 2016 MCSE


روش کار Printer Pooling به این صورت است که می ­بایست 2 یا چند Print Device را که می­خواهید در شبکه در اختیار داشته باشید را به یک Print Server متصل کنید همین­طور می ­بایست مدل­های پرینتر و درایورهای آنها نیز یکسان و هم نام باشد و پرینترها را برروی یک دستگاه و هر پرینتر را روی یک Port مجزا ولی با یک درایور نصب کنید. تنظیمات گفته شده را در شکل 10-19 گویا است.

معرفی قابلیت Printer Pooling
معرفی قابلیت Printer Pooling

در این صورت می­توانید با استفاده از یک درایور هر 3 پرینتر را مدیریت نمایید. با توجه به مثال گفته شده اگر ویژگی Printer Pooling را فعال کنید Load و فشار کاری در شبکه به صورت یکسان در بین پرینترها تقسیم خواهد شد. اگر کاربر اول درخواست خود را برای پرینت ارسال کند به صورت اتوماتیک به دستگاه 1 و کاربر دوم درخواست خود را که ارسال کند به پرینتر شماره 2 و کاربر سوم اگر درخواستی را ارسال کند به پرینتر شماره 3 فرستاده می­شود.

به این نکته توجه داشته باشید که کاربران در زمان درخواست Print فقط یک پرینتر را مشاهده می­کنند ولی در پشت صحنه در این سناریو 3 پرینتر وجود دارد.

بررسی تنظیمات Advanced Tab

در این قسمت به بررسی Tab مربوط به Advanced که در شکل 10-20 مشاهده کنید خواهیم پرداخت.

بررسی تنظیمات Advanced Tab
شکل 10-20

در شکل 10-20 اولین گزینه که به چشم می­خورد Available From می­باشد. در این گزینه می­توانید برای کار کردن یک پرینتر در شبکه محدودیت زمانی ایجاد کنید و مشخص کنید یک پرینتر از چه ساعتی تا چه ساعتی امکان چاپ اسناد کاربران را داشته باشد. یکی از مشکلات موجود در سازمان­ها استفاده کاربران از پرینتر برای انجام کارهای شخصی است در این قسمت می­توانید ساعت کارکرد را برای پرینتر مشخص کنید که از چه ساعتی تا چه ساعتی امکان پرینت گرفتن داشته باشید و بعد از پایان ساعت مشخص شده Document ها چاپ نشود.کاربران عادی به این تنظیمات دسترسی ندارند فقط کاربرانی که دارای اجازه دسترسیFull Control  برروی پرینتر هستند می­توانند این تنظیمات را تغییر دهند.


دانلود نرم افزار معرفی قابلیت Printer Pooling برای ویندوز,دانلود نرم افزار معرفی قابلیت Printer Pooling به همراه کرک,دانلود نرم افزار معرفی قابلیت Printer Pooling,دانلود کرک نرم افزار معرفی قابلیت Printer Pooling,

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
جدیدترین دوره‌های آموزشی
دوره تخصصی Kerio control
8 قسمت
2 ساعت و 40 دقیقه
دوره تخصصی Hyper-V 2016
6 قسمت
3 ساعت و 25 دقیقه

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

تنظیمات quota در ویندوز

آموزش انواع روش های نصب ویندوز 10

آموزش نصب و راه اندازی WSUS(قسمت دوم)

آموزش نصب سیستم عامل میکروتیک با ابزار Vmware

آشنایی با مفهوم Router و Routing

آموزش تنظیمات Advanced Setting Firewall

اسکرول به بالا