جـشـنـواره ســـال نـــو Goexam

کد تخفیف Y5E4E8AT

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

آموزش تنظیمات Print Server

آموزش نحوه نصب پرینتر به صورت Local و Network

آموزش تنظیمات Print Server

آموزش تنظیمات Print Server|قابلیت Sharing درprinter|بررسی امکان Redirect در print Server|مدیریت کاربران در print Server|آزمون MCSE


با توجه به مطالب گفته شده  در پست قبلی تا این قسمت با انواع نصب یک پرینتر به صورت­هاي Local و Print Server كه اصطلاحاً به آن Network Printer هم گفته مي­ شود آشنا شده ­ايد در ادامه قصد آشنایی با تنظیمات یک پرینتر سرور را خواهیم داشت. برای انجام تنظیمات بر روی پرینتر مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Printer Properties  را انتخاب کرده تا تصویرزیر برای شما نمایش داده شود در این پنجره به بررسی یک سری از Tabهای موجود در Printer خواهیم پرداخت.

آموزش تنظیمات Print Server
آموزش تنظیمات Print Server

بررسی تنظیمات General Tab

اولین Tab قابل تنظیم General است که در این قسمت اطلاعاتی در مورد پرینتر در اختیار شما قرار مي‌دهد، از جمله نام پرینتر و مدل آن، سرعت پرینت، حداکثر Resolution و قابلیت پرینت گرفتن دو رو و موارد ديگر که این اطلاعات در شبکه­ های Workgroup کاربرد خاصی ندارد اما در شبکه­ های Domain این اطلاعات در یک Database کلی ذخیره شده و كاربران با جستجو در شبکه براساس اطلاعات و قابلیت‌های يك پرینتر دستگاه مورد­نظر را مي­تواند جستجو کنند و بر همین مبنا به پرینتر متصل شده و از آن استفاده نماييد.

در تنظیمات General Tab یک گزینه در انتهای این Tab به نام  Preferencesوجود دارد با انتخاب این گزینه می­توان تنظیمات مربوط به كاركرد پرينتر را مشخص نمود. هر پرينتر داراي تنظيمات خاص خود مي ­باشد و كاربران مي­توانند تنظيمات دلخواه خود را مشخص نمايند و برحسب نیاز خود آن را تغییر دهند.با انتخاب گزینه Performance تصویرزیر نمایش داده می ­شود.

در تصویرزیر می ­توانید تنظیماتی از قبیل کیفیت پرینت، نوع رنگ و تغییر اندازه کاغذ و موارد ديگر را تنظیم کنید. در تنظیمات General Tab آخرین گزینه Print Test Page می­باشد، که برای گرفتن تست پرینت مورد استفاده قرار می­گیرد و از صحت عملکرد پرینتر مطمئن می­ شوید.

بررسی تنظیمات Sharing Tab

در تنظیمات Sharing Tab اولین گزینه Share This Printer می­باشد که در تصویر زیر مشخص می ­باشد از این گزینه براي به اشتراك­ گذاري پرينتر استفاده مي ­شود.

گزینه دیگری که در تصویرزیر وجود دارد Render Print Jobs on Client Computer می­باشد که این قسمت در ویندوز Server 2008 مورد بررسی خواهد گرفت. آخرین گزینه که در تصویر بالا وجود دارد گزینه Additional Drivers  می ­باشد. با انتخاب این گزینه تصویرزیر نمایش داده می­شود.

با استفاده از گزینهAdditional Drivers  درایوری را که روي پرينتر برروي كامپيوتر نصب كرده­ايد و ورژن مربوط به آن درايو را مشاهده مي­نماييد. درایور ورژن 64 Bit مربوط به ویندوز Seven در تصویرزیر نشان داده شده است. کلاینت ­هایی که از این نوع سیستم‌عامل با همین ورژن 64 Bit در شبکه استفاده مي­كنند، وقتی از طریق UNC Path با وارد کردن IP Address به كامپيوتر متصل می­شوند، درايور مربوط براي آنها به صورت اتوماتيك نصب مي­شود.

تصویرزیر نيز یکی از روش­ های اتصال به منابع به اشتراك گذاشته شده برروي كامپيوترهاي شبكه مي ­باشد، در این حالت سیستم‌عامل کلاینت كامپيوترهایی که هم ورژن با سیستم‌عامل كامپيوتري كه بر روي آن پرينتر نصب شده است باشند، مي­توانند با كليك برروي آيكون پرينتر ضمن اتصال به پرينتر به اشتراك گذاشته شده، درايور موبوط به آن را نيز به صورت خودكار برروي سیستم‌عامل خود نصب نمایند.

اگر برروی آیکون پرینتر به اشتراک گذاشته شده کلیک کنید، گزینه­ هایی مطابق با تصویرزیر نمایش داده خواهد شد، با انتخاب گزینه Connect پیغامی مبنی بر اینکه آیا قصد دارید که درایور نسخه کلاینتی این پرینتر برروی كامپيوتر شما نصب گردد نمايش داده می ­شود، اگر کاربر قبول کند درایور نسخه کلاینتی برای آن نصب شده و كاربر هر بار که سندي را برای پرینت ارسال می­نمايد به صورت خودکار به پرینت سرور ارسال مي­گردد و سند مربوطه برروی پرینتری که به كامپيوترPrint Server متصل است چاپ می­گردد.

نکته­ای که در این قسمت مطرح می­شود این است که اگر كاربران موجود در شبکه از سیستم‌عاملی با ورژنXP  و یا Vista استفاده نمايند چه نوع درایوری براي كاربران نصب می­گردد.

براي مديريت نمودن اين شرايط باید در قسمت Additional Drivers  که در تصویر قبل قرار دارد براساس نوع سیستم‌عامل و پردازنده مختص به كامپيوترهاي كاربران شبكه نوع درايورهاي لازم را انتخاب کنید. اگر سیستم‌عامل­های مورد استفاه در شبكه از ویندوز xp با پردازنده 32 بیتی که با نام x86 شناخته می­شود باشد، درایور مربوط به ویندوز xp x86 را در داخل درایوCD-ROM  قرار داده و گزینه x86 را چك مارك زده و سپس Ok را برگزیده. با انجام این عمل درایور نسخه 32 بیتی یا همان x86 مربوط به ویندوز XP در داخل هارددیسک کامپیوتر Print Server ذخیره می­گردد از این پس اگر کلاینت كامپيوتري با سیستم‌عامل XP 32 Bit به پرینتر متصل شود دیگر پیغام خطایی مبنی بر عدم وجود داریور سازگار برای کاربر نمایش داده نمی­شود و به صورت اتوماتیک یک نسخه از این درایور برروی سیستم‌عامل کاربر نصب خواهد شد.

باید با توجه به نوع سیستم‌عامل و ورژن آن و پردازنده، درایور مربوط به هر کلاینت را در داخل دستگاه Print Server قرار دهید تا یک نسخه از آن درایور در داخل هارد دیسک كلاينت كامپيوتر کپی گردد. تا در زمان درخواست به صورت اتوماتیک درایور مربوط به هر کلاینت برای آن نصب گردد.

راه دیگری در همين رابطه وجود دارد كه براساس آن هر کلاینت براساس نوع سیستم‌عامل نصب شده خود، درایور مربوط به پرینتر متصل به پرینت سرور را نصب نماید تا زماني كه به صورت UNC Path به كامپیوتر Print Server متصل مي­گردد و برروی آیکون پرینتر كليك راست كرده و گزینه  Connectرا انتخاب می­نمايد پيغام خطایی برای کاربر نمایش داده نشود.

بررسی تنظیمات Port Tab

با انتخاب Port Tab تصویرزیر نمایش داده می­شود. در این Tab اولین موردي که به چشم می­خورد نوع اتصال پرينتر به كامپيوتر و پورتي است كه اين اتصال در آن صورت گرفته است.

همچنين در Tab مربوط بهPorts  گزینه ه­ای به نام Add Port وجود دارد که کاربرد Redirect را مطرح می­کند. برای درک بهتر این موضوع سناریو زیر مطرح شده است.


دانلود کرک نرم افزار آموزش تنظیمات Print Server,دانلود نرم افزار آموزش تنظیمات Print Server برای ویندوز,دانلود نرم افزار آموزش تنظیمات Print Server به همراه کرک,دانلود نرم افزار آموزش تنظیمات Print Server,

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
جدیدترین دوره‌های آموزشی
دوره تخصصی Kerio control
8 قسمت
2 ساعت و 40 دقیقه

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

آموزش راه اندازی NAT در ویندوز سرور(قسمت دوم)

معرفی USB Flash جهت نصب ویندوز 7-8-8.1-10

مدیریت گروه ها در ویندوز 10

کاربرد Subneting و Superneting در شبکه

آموزش پیکربندی Stub zone در شبکه دامین

دانلود رایگان دوره 740 mcsa

اسکرول به بالا