آموزش نصب سیستم عامل میکروتیک با ابزار Vmware

mikrotik

آموزش نصب سیستم عامل میکروتیک با ابزار Vmware

آموزش نصب سیستم عامل میکروتیک با ابزار Vmware|نحوه مدیریت میکروتیک با ابزار Winbox|نحوه مدیریت روتر میکروتیک با ابزار Winbox|نحوه کانفیگ میکروتیک در Winbox|فروش لایسنس محصولات مایکروسافت


در این آموزش قصد داریم که شما عزیزان را با نصب سیستم میکروتیک بر روی نرم افزار  vmware  آشنا کنیم . شرکت میکروتیک علاوه بر روتر میکروتیک سیستم میکروتیک هم به بازار شبکه ارائه کرده است که بدونه نیاز به تهیه روتر میکروتیک از کامپیوتر به عنوان روتر استفاده کنید و همچنین بتوانید به راحتی یک محیط تست ایجاد نماید.

برای راه اندازی میکروتیک برروی Vmware ابتدا باید فایل ISOرا از سایت میکروتیک دانلود نمایید. از طریق آدرس زیر می توانید فایل ISO  را دانلود کنید.

https://mikrotik.com/download

 پس از کلیک بر روی لینک بالا وارد سایت میکروتیک می شوید که باید در قسمت دانلود X86 قسمت CD IMAGE  آخرین نسخه میکروتیک را دانلود کنیم همانند تصویر زیر که نمایش داده شده است .

دانلود فایل ISO میکروتیک
دانلود فایل ISO میکروتیک

پس ار دانلود فایل ISO  میکروتیک فایل ISO  را باز می کنیم و وارد نرم افزار VMware  می شویم و یک Virtual Machine  میسازیم که در تصویر مشاهده می شود .

ساخت Virtual Machine
ساخت Virtual Machine

پس از انتخاب این گزینه وارد محیط Wizard  می شویم که برای ایجاد میتوانید به صورت Custom یا Typical  یک ماشین مجازی ایجاد کنید  که در تصویر زیر را مشاهده می کنید .

Virtual Machine Wizard
Virtual Machine Wizard

در هنگام ساخت ماشین مجازی می توانید به صورت تخصصی تنظیمات آن را انجام دهید که در این آموزش گزینه ی Typical  را انتخاب می کنیم که پس از انتخاب  باید فایل ISO  را به VMware  معرفی کنید که بهدو روش می توانید این کار را انجام دهید میتوانید فایل Iso  مستقیما به WMware  یا به صورت Disc معرفی کنید که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

Mikrotik ISO
Mikrotik ISO

همچنین میتوانید پس از ایجاد ماشین مجازی فایل ISO را معرفی کنید پس از انتخاب فایل ISO  نوع سیستم عامل را انتخاب می کنیم که در تصویر زیر مشاهده می شود.

نصب میکروتیک
نصب میکروتیک

میتوانید نوع سیستم عامل Other انتخاب کنید که مرحله بعد میتوانید نام ماشین مجازی تغییر دهید و همچنین مسیر ذخیره شدن فایل ماشین مجازی را انتخاب کنید .

نصب میکروتیک
نصب میکروتیک

پس از انتخاب مسیر ذخیره شدن ماشین مجازی میزان فضای هارد برای میکروتیک انتخاب می کنید که انتخاب فضای هارد دیسنک بستگی به شما دارد مه در تصویر زیر مشاهده می شود.

نصب میکروتیک بر روی VMware
نصب میکروتیک بر روی VMware

پس از انتخاب فضا در مرحله اخر یک  گزارش ار تنظیمات که انتخاب کرده اید می دهید همچنین میتوانید به صورت Custom  هم تنظیمات را انجام دهید که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

نصب میکروتیک بر روی VMware
نصب میکروتیک بر روی VMware

و در اخر هم گزینه Finish  را میزنیم و ماشین مجازی ایجاد می شود که  با استفاده از گزینه ی Power on this virtual machine  میتوانید ماشین مجازی همانند تصویر زیر روشن کنید .

ماشین مجازی میکروتیک
ماشین مجازی میکروتیک

پس از روشن کردن وارد محیط نصب میکروتیک میشویم که پکیج هایی که نیاز داریم را نصب میکنیم که برای انتخاب نصب آن بر روی میکروتیک از کلید Space  و همچنین برای انتخاب همه از کلید  a استفاده میکنیم و در مرحله اخر برای نصب از کلید i  استفاده میکنیم که در تصویر زیر مشاهده میکنید.

نصب میکروتیک
نصب میکروتیک

پس از انتخاب کلید I  یک پیغام مبنی بر این که تنظیمات قبلی را نگه دارد نمایان می شود که میتوانید تنظیمات قبل را نگه دارد کلید y  و در غیر این صورت کلید n  بزنید تمام اطلاعات دیسک را پاک و از کاربر یک پیغام نمایش میدهد برای ادامه نصب و پس از نصب میکروتیک نیاز به ریستارت دارد که در تصویر زیر مشاهده می کنید .

نصب میکروتیک
نصب میکروتیک

پس از ریستارت سیستم عامل میکروتیک بر روی Wmware  نصب شده است که در هنگام استفاده از کاربر در خواست UserName  و  Password  می کنید که به صورت پیش فرض اکانت Admin  بدون Password  است که پس انجام مرحله ی احراز هویت وارد محیط میکروتیک میشوید که یک پیغام در مورد دیدن لایسنس میکروتیک به کاربر نمایش می دهد که در تصویر زیر مشاهده میکنید.

محیط میکروتیک
محیط میکروتیک

پس مشاهده پیغام کاربر میتواند به صورت Command  میکروتیک را کافینگ کند و همچنین به صورت گرافیکی به وسیله نرم افزار Winbox  به میکروتیک متصل شود که میتوانید نرم افزار Winbox  را از سایت میکروتیک دانلود کنید که می توانید از طریق لینک زیر وارد سایت میکروتیک شوید.

https://mikrotik.com/download

برای دانلود WinBox  وارد قسمت Download  میشویم و نرم افزار Winbox را دانلود میکنیم که در تصویر زیر مشاهده میکنید.

دانلود Winbox
دانلود Winbox

پس از دانلود نرم افزار وارد نرم افزار Winbox  میشویم . برای اتصال به میکروتیک میتوانید به صورت مک آدرس متصل شوید یا از طریق IP که باید رنج IP میکروتیک و ویندوز دریک رنج باشد.

Winbox
Winbox

در نهایت وارد محیط میکروتیک میشویم و به صورت گرافیکی میتوانیم روتر مورد نظرمون را کافینگ کنیم که در تصویر مشاهده میکنید.

محیط Winbox
محیط Winbox

,آموزش نصب سیستم عامل میکروتیک بر روی VMware Workstation,نصب RouterOS روی Vmware و روتربورد میکروتیک ,آموزش نصب RouterOS میکروتیک بر روی ماشین مجازی با ,آموزش نصب میکروتیک در VMware Workstation ,نصب میکروتیک در vmware ,آموزش نصب میکروتیک روی VMware Workstation ,نصب سیستم عامل میکروتیک بصورت مجازی ,نصب میکروتیک روی VMware ,آموزش نصب میکروتیک روی VMware ,آموزش نصب و راه اندازی اولیه سیستم عامل میکروتیک ,Searches related to آموزش نصب سیستم عامل میکروتیک با ابزار Vmware

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
جدیدترین دوره‌های آموزشی
دوره تخصصی MCSA 2016 | 70-742
53 قسمت
10 ساعت

دوره تخصصی MCSA 2016 | 70-742

دوره تخصصی Hyper-V 2016
6 قسمت
3 ساعت و 25 دقیقه

دوره تخصصی Hyper-V 2016

دوره تخصصی VSphere 6.7
12 قسمت
3 ساعت

دوره تخصصی VSphere 6.7

دوره تخصصی Skype For Business 2015
14 قسمت
9 ساعت و 43 دقیقه

دوره تخصصی Skype For Business 2015

آموزش پیکربندی Delegation در DNS

رایگان

45 دقیقه

آموزش پیکربندی Delegation در DNS

UpgaredandMigration

رایگان

26 دقیقه

آموزش راه اندازی NLB بر روی IIS

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

آموزش راه اندازی DNS Server در ویندوز سرور
آموزش تنظیمات Print Server
آموزش راه اندازی (VPN (Site –To- Site
آموزش کنسول Shared Folders در ویندوز 10
راه اندازی Ad Hoc Topologies در ویندوز 10
تنظیمات quota در ویندوز
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
اسکرول به بالا