مهندس فرهانی

متن تستی میباشد

آدرس:تهران خیابان آزادی
تلفن:0912111111
ایمیل: mail@gmail.com

نحوهDelegationیک Zone بهDNS Server دیگر

نحوهDelegationیک Zone بهDNS Server دیگر

نحوهDelegationیک Zone بهDNS Server دیگر|مدیریت Delegation در ویندوز سرور2016|قابلیت Delegation در Dns Server|نحوه بررسی تنظیمات Delegation|آموزش ویندوزسرور2016


برای این کار باید عمل Name Resolution  را از Zone اصلی که بر وری DNS Root قرار دارد به DNS سروری که بر روی Child Domain نصب نموده اید منتقل می کنید. برای این منظور باید مطابق با توجه به تصویر زیر بر Zone اصلی دامین راست کلیک و گزینه New Delegation را انتخاب کنید.

New Delegation
New Delegation

با انتخاب این گزینه New Delegation تصویر زیر را مشاهده می کنید.

Wizard for Delegation
Wizard for Delegation

اشاره شده است که این Wizard راهنمایی و کمک می کند در خصوص Zone Delegation. برای ادامه گزینه Next را انتخاب تا تصویرزیررا نمایش داده شود.

Delegated Domain Name
Delegated Domain Name

در این بخش باید نام Domain که می خواهید مدیریت Zone را به آن Delegate مشخص و در ادامه گزینه Next را انتخاب تا تصویرزیر نمایش داده شود.

Name Server
Name Server

برای اضافه کردن نام Domain برای مدیریت Zone گزینه ی Add  را میزنیم.

add Domain Name
add Domain Name

در این بخش باید IP Address و یا FQDN مختص به سروری را که می خواهید مدیریت Zone را به آن Delegate کنید تعیین نمایید. در صورتی که IP Address  وارد شده Validate شود همانند شکل می توانید مدیریت آن را واگذر کنید. برای ادامه گزینه ok را انتخاب و Next را کلیک تا تصویر زیر نمایش داده شود.

Completing The New Delegtion Wizard
Completing The New Delegtion Wizard

بر روی گزینه Finish کلیک کنید. بعد از انجام این تنظیم از این به بعد هر درخواستی که برایRoot DNS Server ارسال شود و مربوط به Child Domain باشد مستقیماً این درخواست را برای Site.farahani.it ارسال می کنید. برای اینکه در تنظیمات DNS Root در Zone مختص به Site همان طور که Delegate نموده اید و در تصویرزیر مشخص است IP Address مختص به DNS همان Child را وارد نموده اید.

NS Record
NS Record

از طرف دیگر با توجه به اینکه در Child Domain یک DNS سرور راه اندازی شده است و یک Zone برای مدیریت Child تعریف نموده اید مسلماً  Record های دامین site.farahani.it بر روی همین DNS server ایجاد و پاسخ داده می شود.

تشریح سناریو

برای درک بهتر به سناریوی که در قالب تصویر در کتاب مایکروسافت ارائه شده است دقت کنید.

Scenario For Delegation
Scenario For Delegation

چنانچه در شکل دقت کنید خواهید دید که Zone اصلی Domain به نام Microsoft.com است و یک Zone دیگری به نام Example.microsoft.com را ایجاد نموده است.


,معرفی انواع Zone ها در ساختار DNS سرورهای مایکروسافت ,آموزش DNS سرور مایکروسافت قسمت 12 : Zone Delegation,معرفی انواع Zone در ساختار DNS سرورهای مایکروسافت,نحوه واگذاری خدمات DNS یک زیر دامنه به سرور DNS دیگر ,DNS SERVER چیست ,متصل کردن دامنه به DNS در ویندوز سرور 2016 ,معرفی انواع Zone در ساختار DNS سرورهای مایکروسافت ,انواع Zone در ساختار DNS سرورهای مایکروسافت ,آشنایی با DNS–قسمت سوم ,A Record چیست؟ ,Searches related to نحوه Delegation یک Zone به DNS Server دیگر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس 09126453039