مهندس فرهانی

متن تستی میباشد

آدرس:تهران خیابان آزادی
تلفن:0912111111
ایمیل: mail@gmail.com

آموزش کار با کنسول WSUS

آموزش کار با کنسول WSUS

آموزش کار با کنسول WSUS|معرفی Option Node در WSUS|مدیریت کلاینت ها در WSUS|نحوه مدیریت Downstream Serversدر WSUS|برگزاری آزمون های بین المللی شبکه


بعد از اینکه تمامی تنظیمات نصب این سرویس همانند بخش های قبل انجام گرفت حال نوبت به اجرای کنسول مربوطه می باشد تا بتوانید این سرویس را به صورت دقیق و جزئی تر مدیریت نمائید. برای این منظور از مسیر زیر کنسول WSUS را انتخاب کنید تا تصویرزیر نمایش داده شود.

Start > Administrative Tools > Windows Server Update Services

معرفی کنسول WSUS
معرفی کنسول WSUS

در این کنسول اولین موردی که می توان اشاره کرد نام مختص به WSUS Server بر اساسComputer Name می باشد. در این کنسول چندین بخش وجود دارد که کاربرد هر یک اشاره شده است.

معرفی  Updates Node

چنانچه در کنسول فوق بر روی گزینه Updates مشخص شده در شکل کلیک کنید همانند تصویرزیر می توانید وضعیتی گرافیکی از دریافت Update های موجود در WSUS Server را که طبقه بندی شده است مشاهده کنید.

معرفی  Updates Node
معرفی  Updates Node

البته توجه کنید Wizard فوق برای زمانی می باشد که برای اولین بار WSUS را نصب و آنرا اجرا نموده اید و هنوز اقدام به دریافت آپدیت ها نکرده اید. زمانی که یک سری Update را دریافت کنید و بر روی گزینه All Update که زیر مجموعه Update می باشد کلیک کنید وضعیتی از این Update ها را همانند تصویرزیر مشاهده  می کنید.

با کلیک راست بر روی یکی از Update  ها گزینه هایی به شرح زیر را مشاهده می کنید:

  • Decline
  • group By
  • Revision History
  • File Information
  • Status Report
  • Help

با استفاده از این گزینه ها می توانید Update  ها را به صورت دستی و جداگانه به کلاینت ها Approve  کرد و یا از هر یک از آنها به تنهاییReport  گرفت و وضعیت Revision هریک را بررسی کرد.

معرفی Computers Node

با استفاده از این گزینه این امکان فراهم شده است تا جهت Approve نمودن فایل های Update برای کلاینت ها، کامپیوترهای موجود در سازمان را گروه بندی کنید در این حالت می توانید مدیریت بهتری در Approve نمودن به کلاینت ها داشته باشید. برای اینکه بتوانید یک گروه برای عضو نمودن کلاینت ها ایجاد کنید کافی است همانند تصویر زیر بر روی Computers راست کلیک کنید.

معرفی Computers Node
معرفی Computers Node

همان طور که مشاهده می کنید چندین گزینه برای شما جهت مدیریت وجود دارد که یکی از این گزینه ها Add Computer Group می باشد. با انتخاب این گزینه تصویرزیر را مشاهده می کنید.

در بخش Name باید یک نام برای Computer Group مورد نظر را انتخاب و Add را کلیک تا Group مورد نظر شما ایجاد شود.

معرفی Downstream Servers

این بخش مشخص کننده این می باشد که چه سرورهایی به عنوان سرورهای پایین دست(Downstream)  قرار دارند. برای مشاهده کافی است مطابق تصویرزیر بر روی این کنسول کلیک کنید. در صورتی که کنسولی به عنوان پایین دست وجود داشته باشد در مرکز کنسول قابل مشاهده می باشد.

معرفی Downstream Servers
معرفی Downstream Servers

 

علاوه بر نام سرور یک سری اطلاعات از جمله اینکه آخر زمان Sync نمودن و وضعیت آن سرور قابل روئیت می باشد.

معرفی Synchronizations Node

با استفاده از این گزینه اولین موردی که می توانید مشاهده کنید آخرین وضعیت تبادل اطلاعات از جمله تاریخ، روز، و ساعت بین سرورها می باشد. نمونه ای از این اطلاعات در تصویرزیر قابل مشاهده می باشد.

Synchronizations Node
Synchronizations Node

در صورتی که بر روی Synchronizations Node راست کلیک کنید چنیدن گزینه در دسترس قرار داده خواهد شد که این موارد در تصویرزیر نمایش داده شده است.

با استفاده از این قسمت و با انتخابSynchronization Now  می توانید عملSync  را به صورت Manually  خارج از زمان بندی که تعیین نموده اید شروع کنید.

معرفی Report Node

چنانچه گزینه Report را انتخاب کنید مواردی که در تصویرزیر نمایش داده شده است را  در داخل کنسول مشاهده خواهید کرد.

معرفی Report Node
معرفی Report Node

 

با استفاده از این قسمت گزارش های قسمت های مختلفWSUS  را در دو قسمت Computers  و Updates دریافت و مشاهده کرد.

فرض کنید می خواهیدUpdate Status Summary  را بررسی کنید، برای این منظور روی آن کلیک کرده و با استفاده از تنظیمات موجود گزارش مدنظرتان را همانند تصویرزیر مشاهده می کنید.

معرفی Option Node

در داخل کنسول WSUS گزینه یا یک Node دیگری به نام Option وجود دارد که در تصویرزیر قابل مشاهده است.

معرفی Option Node
معرفی Option Node

با انتخاب این گزینه مواردی که در تصویرزیر نشان داده شده است را در داخل کنسول در اختیار خواهید داشت.

در این قسمت می توانید تمامOption  هایی را که درConfiguration Wizard  موجود است را به صوررت مجزا انجام داد و برا ی تغییر یکی از آنها نیاز به طی کردنConfiguration Wizard  نمی باشد.


,دانلود آموزش Windows Server Update Services ,آموزش wsus به صورت مرحله به مرحله ,آموزش گام به گام نصب و راه اندازی سرویس WSUS,WSUS چیست؟ معرفی مشکلات ارتباطی WSUS و کلاینت ها و ,آموزش نحوه انتخاب و تزریق آپدیت خاص به کنسول WSUS ,WSUS ,آموزش نصب WSUS و چگونگی پیکربندی آن ,کلاینت های WSUS نحوه ارتباط و مشکلات ,پیکربندی سرویس WSUS در ویندوز سرور 2012 ,آموزش راه اندازی WSUS ویندوز سرور ,Searches related to آموزش کار با کنسول WSUS

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس 09126453039