آزمون Toefl Home Edition

چرا مهاجرت در Goexam

اولين و مهم ترين تفاوت خدمات ما با مراكز ديگر هميشه در دسترس بودن براي پاسخ به سوالات متقاضي است. شما با انتخاب موسسه ما يك پشتيبان خواهيد داشت كه از طريق شماره واتس آپ مي توانيد ارتباط مستقيم داشته باشيد و تمام ابهامات خود را برطرف كنيد.

مشاوران GoExam پاسخگوی شما هستند

 آزمون تافل چیست؟

تافل که مخفف Test of English as a Foreign Language است یکی از چند آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که افراد زیادی از سراسر دنیا هر ساله در آن شرکت می کنند. تافل به روش های مختلفی برگزار می شود که از میان آنها در حال حاضر تنها فرمت آزمون تافل آنلاین یا Home Edition در ایران برگزار می شود. اعتبار نمره تافل دو سال است و بعد از دو سال اگر قصد دارید مدرک تافل خودتان را به دانشگاهی ارائه کنید، باید دوباره در آزمون تافل شرکت کنید و نمره جدیدی بگیرید.

هیچ محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در آزمون تافل وجود ندارد و هر فرد می تواند هر چند بار که بخواهد هر ۱۲ روز یک بار در این آزمون شرکت کند. یعنی شما در هر ۱۲ روز فقط یک بار می توانید در آزمون TOEFL شرکت کنید، اما برای تعداد دفعات شرکت در این آزمون محدودیتی ندارد. 

آزمون تافل آنلاین یا Home Edition چیست؟

آزمون تافل آنلاین مشابه همان آزمونی است که شما در مرکز آزمون های رسمی از طرف ETS شرکت می کنید ولی با این تفاوت که در منزل یا محل کار خود می توانید در این آزمون حاضر شوید. ناگفته نماید که اعتبار این 2 نوع آزمون سنتری و آنلاین متفاوت می باشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.
تفاوت اصلی این می باشد که نسخه آزمون آنلاین یا Home Edition مورد تایید دانشگاه های سراسر جهان است و به این معنی می باشد که برای مهاجرت تحصیلی فقط می توانید از آن استفاده کنید. البته این قانون تا این تاریخ که این مقاله نوشته می شود حقیقت دارد و اینکه در آینده چه اعتباری داشته باشد مشخص نمی باشد.


آزمون آنلاین تافل

همانندآزمونی است که در مراکز آزمون رسمی برگزار می شود به این معنی که نوع سوالات و سطح سوالات و مراحل آزمون کاملا یکسان می باشد.
آزمون آنلاین تافل همان طور که مشخص است توسط کامپیوتر برگزار می شود و باید از کامپیوتر شخصی برای این منظور استفاده شود. آزمون توسط یک نظارت کنند به واسطه PractorU برگزار و کنترل می شود. نکته ای که باید توجه کنید این می باشد که این آزمون فقط در 4 روز هفته از شنبه تا چهارشنبه به صورت 24 ساعت شبانه روز برگزار می شود.
تفاوت بین Toefl IBT و Toefl Home Edition دراین است که آزمون Home Edition همان TOEFL iBT است منتهی تفاوت آن بالاتر اشاره شد. یکی در سنتر و دیگری در منزل و از نظر اعتبار متفاوت می باشند.
برای مقایسه این دو آزمون و پی بردن به مشابه بودن آن ها به موارد زیر دقت کنید.
• محتوای هر دو آزمون یکسان و مدت زمان هر دو آزمون در حدود 4 ساعت می باشد. البته در نسخه آنلاین ممکن است این زمان تا 6 الی 7 ساعت هم زمان نیاز داشته باشد. دلیل این افزایش تایم ممکن است که مشکلات فنی باشد که در سیستم آزمون ممکن است رخ دهد.
• مدت زمان لازم برای دریافت نمرات در سیستم آنلاین 6 تا 10 روز می باشد. منتهی در پایان امتحان نمرات 2 بخش شما مشخص می شود.
• مدرک آنلاین فقط مورد پذیرش دانشگاه های معتبر می باشد و برای مهاجرت کارایی ندارد.
• هر دو نوع آزمون دارای مدت اعتبار یکسان می باشند و 2 سال اعتبار دارند.

ثبت نام آزمون تافل (Home Edition) در گواگزم چگونه است؟

برای شرکت در این آزمون باید یک سری مقررات را رعایت کنید که در ادامه به این موارد اشاره می کنیم.
این مراحل را می توانیم در 2 بخش تقسیم بندی کنیم:
بخش اول: شرایط قبل آزمون که شامل تجهیزات و محل آزمون و … می باشد
بخش دوم: ملزومات ثبت نام و اجرای آزمون می باشد.

جهت تماس با شرکت گواگزم با شماره 36659412-021 تماس حاصل نمایید.

ثبت نام آزمون تافل Toefl Home Edition ( شرایط و جزییات آزمون تافل آنلاین 2022)

تجهیزات و محل آزمون تافل (Home Edition)

همانطور که اشاره شد برای شرکت در آزمون Toefl شما باید از یک لپ تاپ شخصی که دارای وبکم و میکروفن است استفاده کنید. 
دوم اینکه سیستم عامل ویندوز بهترین گزینه برای این مورد می باشد. ناگفته نماند که می توانید از سیستم عامل Mac os هم استفاده کنید ولی پیشنهاد و تجربه ما استفاده از ویندوز می باشد.
مورد دیگری که باید رعایت کنید نصب آخرین نسخه مرورگر FireFox یا Chrome می باشد. به این دلیل که نرم افزار به واسطه این دو مرورگر برگزار می شود.
نسخه سیستم عامل مورد پذیرش نسخه ویندوز 10 و 11 می باشد.
امکان استفاده از سیستم عاملی های لینوکسی و اندرویید وجود ندارد.
برای آزمون باید ETS Secure Test Browser را در کامپیوتر یا لپ تاپ که می خواهید آزمون دهید، دانلود و نصب کنید. بعد از نصب این مرورگر و اجرای آن اگر پیغام Success! You have installed the ETS secure test browser نمایش داده شد یعنی مشکلی وجود ندارد و کار ما با این بخش تمام است. راه های رفع خطا توسط لینک های کمکی ارائه شده است.
برای رفع خطاهای احتمالی باید به این ادرش مراجعه کنید https://go.proctoru.com/testitout باید تمامی مشکلات خود را قبل از آزمون مرتفع کنید یا اینکه از یک سیستم دیگری استفاده کنید.
نکته ای که تجربه ما می باشد این است که حتما یک ویندوز خام و بدون نرم افزار اضافه ای استفاده کنید. وجود نرم افزارهایی مانند اسکایپ و رکوردهای اسکرین در صورت نصب بودن بر روی ویندوز ممکن است آزمون شما را کنسل یا Hold کند. با توجه به هزینه ای که برای آزمون پرداخت می کنید و گران بودن نرخ دلار این ریسک را نکنید و یک ویندوز خام استفاده کنید.
برخی از نفرات فکر می کنند که می توانند از ماشین های مجازی استفاده کنند اما این امکان وجود ندارد و نرم افزار آزمون آن را تشخیص می دهد پس به فکر این گونه راه ها نباشید. جدا از سلامت میکروفن و وبکم باید از صحت عملکرد اسپیکر یا بلندگوهای سیستم اطمینان حاصل کنید و استفاده از انواع هنذفری در زمان آزمون ممنوع می باشد.
برای اینکه در زمان آزمون استرس نگیرید بهتر است از وب کم های External استفاده کنید. به این دلیل که چک های قبل از آزمون یکی مورد نمایش دادن فضای اتاقی می باشد که در آن آزمون می دهید و طبیعتا نمایش فضا با استفاده از وب کم External خیلی راحت تر می باشد.
در زمان آزمون در اتاقی که آزمون می دهید نیابد کسی جز شما حضور داشته باشد و از سکوت لازم برخوردار باشد. تمام این موارد قبل از اجرای آزمون توسط ناظر چک می شود.
شما برای آزمون باید از یک میز استفاده کنید و نمی توانید لپ تاپ را بر روی زمین قرار دهید به هر دلیل. اگر مشکل پزشکی دارید و نمی توانید روی صندلی بنشینید باید از قبل به ETS ایمیل بزنید و هماهنگی های لازم را به عمل آورید در غیر اینصورت آزمون استارت نمی شود.
میزی که برای آزمون استفاده می کنید باید خالی از هر چیزی باشد و جز موارد مورد نیاز نباید چیزی روی میز قرار دهید. پیشنهای و تجربه ما این می باشد طوری میز و صندلی را تنظیم کنید که درب اتاق پشت سر شما باشد و در حین آزمون در تصویر دیده شود تا باعث ایجاد شک و شبه ای نشود. مورد دیگری که اهمیت دارد این می باشد که در مقابل شما و اطراف شما نباید موارد غیر مجاز مانند تخته وایت برد مانیتور تلویزیون پوستر انگلیسی کتاب و …. وجود داشته باشد. وجود لوازم عادی اتاق مورد ندارد و نیاز به تغییر در دکوراسون نیست.
تنها موردی که می توانید روی میز درکنار خود داشته باشید یک بطری آب معدنی می باشد که برچسب آن را کنده باشید. در حین آزمون باید لباس و پوشش متعارفی داشته باشید. مثال اگر از حجاب استفاده می کنید باید گوش های خود را در طول آزمون بیرون قرار دهید و ناظر گوش های شما را چک میکند. نباید ساعت در دست داشته باشید. اگر آقا هستید نباید از کروات یا پاپیون و … استفاده کنید. از فرستادن شخص دیگری بجای خود در زمان آزمون خوداری کنید چون عکس و مشخصات شما برای سازمان های متقاضی مدرک فرستاده می شود. اما نگران این موارد نباشید با وجود این سخت گیری ها ما تمامی این موارد را دور میزنیم.
از دیگر وسایل مجاز در حین آزمون استفاده از یک کاغذ سفید می باشد که در داخل یک کاور پلاستیکی شفاف قرار دارد و باید یک ماژیگ وایت برد و یک تخته پاک کن استفاده کنید. توجه کنید که ناظر آزمون این مورد را چک می کند و استفاده از تخته وایت برد مجاز نمی باشد. در انتهای آزمون باید تمامی یاداشت های نوشته شده بر روی این کاور سفید را پاک کنید و نشان دهید.
این موارد تجربیات ما بعد از اجرای بیش از 80 آزمون در ماه است.
قبل از آزمون باید پاسپورت شما و موبایل در دسترس باشد. پاسپورت را باید در مقابل دوربین نمایش دهید. موبایل را باید به ناظر آزمون نشان دهید و بعد از این کار آن را کنار بگذارید.
بعد از انجام این موارد حالا می توانید برای ثبت نام آزمون اقدام کنید.

مشاوره

خدمات ما در خصوص آزمون تافل به دلیل کنسلی های مکرر تا اطلاعیه ثانوی متوقف می باشد.

نمونه مدارک دریافت شده

و نكته آخر

براي ما مهم است كه شما آينده و مسير خود را بشناسيد و بتوانيم در اين مسير همراه شما باشيم.

5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا